Family Garden - osiedle inne niż wszystkie. Nowy pomysł na nowe domy w Bydgoszczy

Zakup nowego, gotowego domu w obrębie miasta to trudne zadanie. Ofert jest niewiele a wynika to z małej ilości ciekawych działek gdzie można realizować osiedla oraz niskiej rentowności projektów, co nie zachęca deweloperów do realizacji takich inwestycji.  Ale Family Garden jest inne.

Nieco inaczej było z inwestycją przy ulicy Indyczej. Działka od lat była w rękach inwestora, który zadbał wcześniej o uchwalenie korzystnego zapisu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Efektem tych działań jest powstanie osiedla “multirodzinnego`. To nasza nazwa na projekt wspólnoty mieszkaniowej domów jednorodzinnych w zwartej zabudowie, realizowany w ramach jednego, otwartego kompleksu - ze wspólną drogą, bramą i śmietnikiem, bez płotów i parkanów.

Dlaczego taka forma ?
Projektując osiedle zastanawialiśmy się czego potrzebują ludzie w mieście.
Po pierwsze chcą oszczędzać czas i mieć wygodną komunikację, którą zapewnia miasto, szybki dojazd do centrum sklepów, szkół, również komunikacją miejską.

Drugim ważnym aspektem jest niechęć do bloków i zamiłowanie do przestrzeni jaką daje dom. Dodatkowy kawałek ogrodu pozwala cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu jednocześnie bez potrzeby inwestowania czasu, pracy i środków w utrzymanie ogrodu.
Kolejnym aspektem jest mała ilość sąsiadów. Ich brak nad głową czy pod podłogą daje poczucie komfortu, szczególnie rodzinom z dziećmi i psem. Mamy gwarancję, że nie sąsiad nie będzie przeszkadzał ani oni jemu. Z drugiej strony obecność sąsiedztwa jest mile widziana, szczególnie kiedy mamy podobną grupę społeczną o podobnym statusie, w podobnym wieku a dzieci mają kolegów i koleżanki. Efekt samotnego dziecka to częste zjawisko w rodzinach mieszkających w domach jednorodzinnych, szczególnie widoczne za miastem.

Family Garden jest ofertą łączącą maksymalnie dużo zalet poszukiwanych przez klientów - domowa przestrzeń, zieleń która nie wymaga pracy, bliskość i szybkość miasta oraz podobni ludzie. Unikajmy jednocześnie typowych problemów mieszkaniowych - wysokich cen jak w przypadku mieszkania, “klatkowości` bloków, smogu i uciążliwego sąsiedztwa, często w postaci najemców.   

Dlaczego wspólnota ?
Pokusiliśmy się iść w kierunku wspólnoty mieszkaniowej zarządzającej częściami wspólnymi aby ułatwić życie mieszkańcom. Teren wspólny obejmuje drogę dojazdową do posesji, bramę wjazdową na posesję, skrzynki pocztowe oraz śmietniki.

Każdy dom bliźniaczy ma własną działkę i kupując nieruchomość oczywiście stajemy się właścicielami gruntu, jednocześnie z praktyki wiemy, że własność to nie tylko prawa ale i obowiązki. Odśnieżanie czy dbanie o śmietnik nie jest rzeczą najprzyjemniejszą, dlaczego więc nie oddać tego w zarządzanie administratorowi. Za niewielką opłatą miesięczną kupujemy porządek i spokój.

Pewna “czynszowość` osiedla, jest też dla nas filtrem rynkowym, która wyklucza z osiedla niepożądane jednostki o roszczeniowej postawie, nie chcące partycypować w żadnych kosztach a oczekujące tylko “aby było zrobione` :)

Dla kogo jest ta oferta ?
Nazwa Family Garden nie jest przypadkowa. Osiedle to dedykujemy dla młodych rodzin posiadających dzieci, które potrzebują minimum 4 pokoi, nie chcą przepłacać za mieszkanie w bloku, ale których poziom finansowy pozwala na zakup nowego domu w mieście.

Rodziny te posiadają często zwierzaki, lubią aktywnie spędzać czas na na świeżym powietrzu i spotykać się ze znajomymi. Rodzice są aktywni zawodowo, cenią swój wolny czas i nie marnują go na zbędne stanie w korkach czy weekendowe zajęcia ogrodnicze. Zależy im na edukacji i bezpieczeństwie dzieci, jednocześnie są świadomi, że dzieci najlepiej spędzają czas w trakcie zabawy w grupie rówieśników.

To właśnie grupa docelowa klientów Family Garden, z myślą o których projektowaliśmy to osiedle. Jednocześnie zauważamy zainteresowanie ofertą również singli i młodych par, które dopiero planują założenie rodziny, ale już na tym etapie znają swoje potrzeby a nasz produkt odpowiada ich stylowi życia.

Kilka słów o projekcie.
Każdy dom ma powierzchnię od 122 do 127 mkw powierzchni całkowitej rozłożonej na trzech kondygnacjach. W parterze zawsze mamy do dyspozycji salon z częścią kuchenną oraz pokój gabinetowy do pracy i łazienkę. Na piętrze zaprojektowane są dwa pokoje dla dzieci i większa sypialnia dla rodziców oraz druga łazienka. W przypadku skrajnych domów na piętrze możemy zaprojektować cztery pokoje otrzymując tym samym lokal z sześcioma pokojami, co może być rozwiązaniem dla rodzin z trójką lub czwórką dzieci.

Każdy dom w podpiwniczeniu posiada ponad 20 metrowy garaż, w którym zmieścimy nie tylko samochód lecz także regały na szpargały i sprzęt sportowy. Narty, deski i inny drobny sprzęt sezonowy możemy również schować w pustce na poddaszu.

Cała dolna część domu oraz obie łazienki, wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, co zapewni w salonie estetykę i wygodę. Dodatkowego klimatu jesienno-zimowym wieczorom nada kominek, do którego specjalne instalacje przygotowaliśmy już w standardzie.
Smaku dodają piękne panoramiczne okna w salonie, będące jednocześnie wyjściem do ogrodu.

Family Garden czyli gdzie ?
Osiedle zlokalizowane jest na ulicy Indyczej w Bydgoszczy. Ten niezwykle malowniczy i zadbany rejon miasta leżący na granicy Flisów i Osowej Góry, tuż nad kanałem Bydgoskim. Bardzo dobry i szybki dojazd zapewni rozbudowana ulica Grunwaldzka lub ulica Mińska od strony węzła zachodniego lub ul. Nakielskiej. W okolicy mamy piękny Park nad Kanałem, zapewniający świetne miejsce do biegania, spacerów czy wycieczek rowerowych. Tuż obok osiedla mamy zespół szkół nr 24 imienia Rejewskiego. Dzieci do szkoły mogą się dostać bezpieczną drogą w strefie zamieszkania, bez konieczności pokonywania żadnego przejścia dla pieszych.

Jak budujemy ?
Osiedle Family Garden powstaje w 3 etapach po cztery domy jednocześnie.
Planowanie zakończenie realizacji nastąpi w połowie 2020 roku. Klientom zainteresowanym zakupem oferujemy bardzo dogodny system zakupu przy pomocy wpłaty 5% wartości nieruchomości, Cała reszta jest finansowania po zakończeniu budowy i oddaniu domu do użytkowania, dzięki czemu klienci nie kupują kota w roku. Otrzymują gotowy produkt bez konieczności finansowania budowy.