Mieszkania na Miedzyniu czyli piękny Willowy Duet przy ulicy Prądy

Prądy to najdalej wysunięta zachodnia część miasta, zdominowana przez budownictwo jednorodzinne oraz rodzinne ogródki działkowe. Zaś Willowy Duet to pierwsza inwestycja wielorodzinna w tej dzielnicy Bydgoszczy oferująca popularne układy mieszkań w dobrych cenach.

Miedzyń i Prądy do dzielnice, w których realizacja budynków wielorodzinnych jest bardzo utrudniona przez zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który nie dopuszcza na tych osiedlach realizacji inwestycji innych niż jednorodzinne. Willowy Duet powstał dzięki wnioskom  o tego typu zabudowę, składanym do urzędu na etapie tworzenia miejscowego planu. Dzięki wczesnemu planowaniu inwestycji, udało się stworzyć wyjątkowe mikro osiedle w tak unikatowym miejscu. 

Inspiracją do nazwy inwestycji był projekt dwóch nowoczesnych, identycznie wyglądających, choć nie takich samych, willi wielorodzinnych. Pomysł na realizację tego projektu długo dojrzewał. Zastanawialiśmy się na ile mieszkania w tej lokalizacji będą się cieszyć zainteresowaniem i kto będzie naszą grupą docelową. Projekt początkowo zakładał mieszkania o dużych powierzchniach, lecz po konsultacjach z architektami i badaniu rynku, postawiliśmy na popularne układy mieszkań czyli dwu i trzypokojowe w przedziale od 40 do 70 m kw. Asekuracja projektowa wynikała z trudności w początkowej ocenie grupy docelowej klientów potencjalnie zainteresowanych naszymi willami. Jednak szybko się przekonaliśmy kto przede wszystkim będzie zainteresowany tym projektem. Projekt w ma bardzo wiele zalet. Główną cechą charakterystyczną jest niewielka kubatura budynków. Klienci poszukujących nowych mieszkań często nas pytają o kameralne inwestycje, doceniając fakt zamieszkiwania wśród małych, bezpiecznych wspólnot mieszkaniowych bez mieszkań na wynajem.  

Dodatkowo budynki posiadają kompletne wyposażenie jakiego można oczekiwać od nowego budynku - garaże, komórki lokatorskie, windę, zewnętrzny parking.  Co ciekawe, w hali garażowej mamy do dyspozycji duże miejsca postojowe i sporej powierzchni pomieszczenia gospodarcze. Ich projekt możemy zmodyfikować tak, że po złączeniu powstaną przestronne, około 20-metrowe pokoje gospodarcze. Takie pomieszczenia pozwalają na przechowanie znacznej ilości rzeczy lub sprzętu, co bardzo się liczy przy przeprowadzce z domu jednorodzinnego. Fakt ten doceniają również majsterkowicze, którzy lubią jeszcze pobawić się w wolnych chwilach w swoim warsztacie, nie przeszkadzając jednocześnie sąsiadom.

Każde mieszkanie ma przestronny balkon z panoramicznym okiem i niezwykle kojącym widokiem na zieleń i wodę. Dodatkowo mieszkania parterowe posiadają ogródki. Opcjonalnie mieszania wyposażamy w dodatkowe instalacje np. ogrzewanie podłogowe lub inteligentny system zarządzania mieszkaniem. Indywidualne systemy ogrzewania mieszkań pozwalają znacznie obniżyć miesięczne koszty utrzymania i dają dużą swobodę.

W budynkach mamy zaprojektowane odpowiednio po dziesięć i jedenaście mieszkań, które swoich nabywców znajdują przede wszystkim wśród osób mieszkających w rejonach Miedzynia i Prądów Najczęściej na ofertę Willowego Duetu zgłaszają się osoby wcześniej zamieszkujące domy jednorodzinne w tych rejonach. Ze względu na wiek lub sytuację rodzinną, poszukują mniejszych metraży, nie chcąc jednocześnie zmieniać urokliwej lokalizacji jaką są tamte rejony miasta.  

Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży zauważyliśmy ten trend bardzo wyraźnie. Zaczęły się do nas zgłaszać osoby z okolicy, które są zakochane w tej lokalizacji. Bezpośrednia bliskość centrum nie jest im potrzebna zaś cenią sobie bezpieczeństwo, zieleń, ciszę i czyste powietrze. Mają te okolicy domy ale te okazują się dla nich kłopotliwe. Dzieci się wyprowadziły a 200 mkw powierzchni mieszalnej z ogrodem pozostało. Trzeba tę powierzchnię sprzątać i utrzymać. To czasami spore obciążenie dla osób w wieku 50+. Zamiana dużego, często już wymagającego remontu domu, na nowe, ekonomiczne i wygodne mieszkanie jest dla nich świetną alternatywą. Cały proces odbywa się bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania i środowiska. 
Na ofertę Willowego Duetu decydują się również osoby sprzedające dom aby kupić dwa mieszkania. Rozwiązanie to stosują rodzice chcący pozostać w bliskości z dziećmi i przyszłymi wnukami, ale bez konieczności budowania multipokoleniowej rodziny pod jednym dachem. Razem ale osobno. Ten model się bardzo dobrze sprawdza w naszej inwestycji.

Rodziny z małymi dziećmi pewnie też się pojawią, póki co mamy kilku singli, którzy zakochali się w tym miejscu i kupili trochę więcej metrów z myślą o rodzinie na przyszłość. Na terenie przewidujemy spory zielony teren do zabaw z wnukami, bo tych nam nie zabraknie w Duecie.

Oferta Duetu przyciąga nie tylko osoby z okolicy, ale także z innych rejonów miasta, poszukujących sielankowego miejsca do mieszkania, z dala od zgiełku ruchliwych ulic. Budynki zlokalizowane będą nad brzegiem wody, w pięknym zakątku oferują niezwykły, sielankowy klimat z pięknym widokiem za oknami. Budowa inwestycji ruszyła latem zaś planowane zakończenie realizacji to druga połowa 2019 roku. 

Budynki realizowane są przy ulicy Prądy, nad brzegiem stawu który okala ta ulica. W najbliższej okolicy jest linia autobusowa nr 62 bezpośrednio kursująca do centrum. Na zakupy można wybrać się do pobliskiego Lidla, znanego z nieprzeciętnej architektury. Najbliższą szkołę podstawową mamy w odległości 1,7 km. 

Kameralne inwestycje deweloperskie są rzadko spotykane i stanowią niewielki odsetek nowych mieszkań wprowadzanych na rynek. Zazwyczaj są realizowane przez małych inwestorów, którym jest coraz trudniej na rynku deweloperskim. przez co powstają rzadko. Zaś dla dużych graczy są tylko okazjonalnym uzupełnieniem oferty deweloperskiej między realizacją większych inwestycji. Ich budowa przeliczeniu na m2 jest często bardziej kosztowna niż dużych osiedli mieszkaniowych, chociażby ze względu na inne rozłożenie cen gruntu po metrach mieszkalnych budynku czy też ilości mieszkań na jakie można podzielić koszty wyposażenia – np. montaż windy. Organizacja procesu budowlanego dla większych inwestycji jest  również bardziej ekonomicznie uzasadniona. 

Jednak klienci doceniają małe inwestycje. Mniejsze wspólnoty pozwalają na bezpieczniejsze zamieszkiwanie wśród znanych sobie i przyjaźnie nastawionych osób. Tworzą się społeczności, których nie doświadczmy w większych budynkach, gdzie nieraz 3/4 mieszkań jest na wynajem. Mniejsze wspólnoty łatwiej też się dogadują i kontrolują koszty, co ma często wpływ na koszty utrzymania budynków. Dlatego w najbliższym czasie planujemy wprowadzić kilka nowych willi na rynek.